Hallitus

Suomen Urheilujohtajaseniorit ry:n asioita hoitaa hallitus, johon kuuluu vuosikokouksessa valitut puheenjohtaja ja vähintään viisi ja enintään seitsemän jäsentä. Hallituksen jäsenten toimikausi on vuosikokousten välinen aika.

Hallitus valitsee keskuudestaan varapuheenjohtajan. Hallitus voi valita sihteerin ja muut tarvittavat toimihenkilöt myös hallituksen ulkopuolelta.

Elokuussa 2021 valitun hallituksen kokoonpano on seuraava:

Puheenjohtaja/Ordförande Birgitta Kervinen                                                 gitta(at)birgittakervinen.fi     puhelin 040-588 6295

Sihteeri/Sekreterare Marga Lindahl                                                                 marga.lindahl(at) kolumbus.fi   puhelin  040-569 4598

Varapuheenjohtaja/Viceordförande Eero Holstila                                            eero.holstila(at)gmail.com  puhelin 050-567 2087

Jäsen/Medlem Maija Innanen                                                      maija.innanen(at)gmail.com

Jäsen/Medlem Rolf Mikkola                                                   rolf.mikkola(at)gmail.com

Jäsen/Medlem Eila Ruuskanen-Himma                                           eila(at)eilavie.fi 

Jäsen/Medlem Timo Sahi                                                 timosahi(at)mappi.helsinki.fi

Jäsen/Medlem Jorma Savola

jorma.savola(at)outlook.com

Jäsen/Medlem Mikko Vanni

mikko.vanni(at)lifestyleinvest.fi